Vedėjo patarimai: klaidos, dažniausiai daromos darbo vakarėlio metu

renginių vedėjai įmonių vakarėliuose

Darbo vakarėliai... Vieniems jie sukelia plačią šypseną, kadangi dažniausiai tokie vakarėliai  neapsieina be nuotykių bei labai smagių akimirkų. Tuo tarpu kiti jų labai nelaukia, kadangi dalyvavimas yra būtinas, tačiau pati vakarėlio specifika labai dažnai nejauki.

Jeigu esate pakviestas į darbo vakarėlį – nepergyvenkite ir būtinai dalyvaukite. Jeigu pats planuojate tokį vakarėlį – nepamirškite, kad jis kiek skiriasi nuo to į kuriuos keliaujate su draugais. Darbo vakarėliai turi etiketą, kurį privalu išmanyti.

# Alkoholis nėra mano brolis

Darbo vakarėliuose alkoholio yra ir tai visiškai normalu, kadangi renginio svečiai – suaugę žmonės. Visgi, piktnaudžiavimas alkoholiu tokių švenčių metu yra neleistinas, kadangi kartu su alkoholiu dažniausiai atsiriša ir liežuvis, kuris skatina pasakyti tai, ko blaivas nedrįstumėte.

! Jeigu organizuojate vakarėlį – rinkitės tik silpną alkoholį, kaip vynas arba šampanas. Nereikia jo pirkti labai daug. Apskaičiuokite pagal svečių skaičių.

# Tinkama apranga

Darbo vakarėlių metu egzistuoja etiketas dėl aprangos, tad reikėtų vengti trumpų suknelių bei labai atvirų marškinių. Kai kuriose kompanijose įprasta ateiti su darbo apranga arba apsirengti marškinėlius su įmonės logotipu, jeigu visi komandos nariai tokias turi.

Jeigu ne – rinkitės kuklią, tačiau tuo pačiu oficialią bei patogią aprangą.

! Jeigu esate šventės organizatorius – kvietime galite nurodyti, koks dress kodas.

# Profesionalaus vedėjo pasirinkimas

Darbo vakarėlio metu vedėjas gali būti šviežias oro gūsis, kuris padės išsaugoti tvarką. Toli gražiu ne visi darbuotojai vieni kitus pažįsta, tad labai svarbi vedėjo misija – leisti visiems jaustis puikiai. Įvairiausi komandiniai žaidimai bei linksmos istorijos nuo kėdžių pakels net ir linksmintis nemėgstančius kolegas.

! Ieškodami vedėjo įvertinkite tai, kad jis turi specializuotis darbo vakarėlių vedime. Netiks tas, kuris dažniausiai dirba vestuvėse.

# Svečių pasikvietimas

Kai kuriuose darbo vakarėliuose įprasta katu su savimi atsivesti ir antrą pusę ar net šiaip draugą. Įvertinkite tai, kad jis nieko nepažinos ir visą laiką bus su Jumis. Ar tai nekels diskomforto, kadangi negalėsite bendrauti su savo kolegomis?

! Jeigu į darbo vakarėlį galima atsivesti plius vieną žmogų – informuokite darbuotojus.

# Nesusikoncentruokite tik ties darbo reikalais

Nestabiliose įmonės, kur darbuotojai menkai pažįsta vienas kitą – vakarėlio metu gali kelti nejaukumų. Tokiu atveju griebiamasi šiaudo ir pradedama kalbėti apie darbo reikalus. To reikėtų vengti, kadangi vakarėlio tikslas suburti visus, paskatinti geriau pažinti vienas kitą, o ne bandyti spręsti darbines problemas.

! Dažniausiai tokius pokalbius sutrukdo geras renginių vedėjas, kuris užima darbuotojus linksmesne veikla.

# Neplatinkite nuotraukų iš vakarėlio

Vakarėlio metu gali pavyti „pagauti“ daug nuotraukų su kolegomis, kurie buvo nepasiruošę fotografavimuisi. Neplatinkite tokių nuotraukų, kurios galėtų kitiems sukelti diskomfortą.

 

Darbo vakarėliai kiek skiriasi nuo draugų kompanijos susibūrimų, tad labai svarbu susiplanuoti bei pasisamdyti gerą komandą: vedėjus, Dj - us, atlikėjus, kurie padės vakarėliui suteikti malonaus prieskonio.