Renginių vedėjas: vestuvių planavimo ypatumai

Renginių vedėjas vestuvių planavimo ypatumai

Renginių vedėjas vestuvėse yra toks pat svarbus kaip ir kunigas, maisto tiekėjas ar fotografas. Jis – šventės dvasia ir „varikliukas“, kuris paskatina pajudėti, pasidžiaugti nuostabia švente. Suprantama, kad be jo vestuvės bus sudėtingesnės, kadangi jauniesiems teks rūpintis daugeliu darbų, kurie būtų užkrauti ant vedėjo pečių.

Stilius: nuo dekoracijų iki šventės vedėjo

Apsibrėžti vestuvių stilių gali būti sudėtingesnis darbas nei galėjote pagalvoti. Klasikinis ar modernus? Tai siauri apibrėžimai. O gal jūros tematika? Personažai? Senovės lietuvių vestuvės?

Kad ir kokį stilių pasirinktumėte – atitinkamai reikia ir toliau planuotis vestuves. Nuo jaunųjų drabužių link dekoracijų ir net vedėjo, kuris sėkmingai „persikūnys“ pagal pageidaujamą temą. Visgi, svarbu vedėją informuoti, kad vestuvių metu dominuos konkreti tema. Juk ir jis nori, kad pasirinkta apranga atitiktų visų šventės dalyvių!

! Šventės vientisumas dažnai remiasi ir į svečių pastangas prisidėti prie tam tikros temos išpildymo. Pagalvokite, ar svečiai aktyvūs ir tam pasiruošę.

Rekomendacijos kiekvienam

Planuojant vestuves pasikliauti kitų žmonių rekomendacijos yra patrauklus pasirinkimas, kadangi tai labai palengvina paieškas. Tačiau tai, kas patiko vienam – kitam gali būti tikra tragedija!

Taigi, net ir pasiremdami rekomendacijomis nepamirškite detaliau pasidomėti. Kad ir renginių vedėjų paslaugomis. Vieni  nori, kad jie būtų su Dj - umi, kiti turi pasirinkę muzikantus ir jiems reikia, kad vedėjas tik vestų vestuves. Ne visi yra pasiruošę skirtis su savo komanda, tad smulkmenų žinojimas labai palengvina paieškas.

! Jeigu neturite pažįstamų, kurie gali pateikti rekomendacijas – skaitykite forumus internete. Buvusios nuotakos mielai dalinasi patarimais.

Vestuvių svečių skaičius: koks optimaliausias?

Planuojant vestuves galiausiai „ateisite“ iki klausimo – ką kviesti. Daugelis linkę kviesti tam tikrus svečius tik iš mandagumo, kadangi saiksto giminystės ryšiai ar panašiai. Nepamirškite, kad kiekvienas svečias turės būti vaišinamas, tad tai kainuoja pinigus.

Svarbiausia artėjant vestuvių datai apsibrėžti, kiek svečių planuoja būti. Tokia informacija reikalinga  ne tik maisto tiekėjams, tačiau ir vedėjams, kurie planuojasi, kaip bus „pravestos“ tam tikros vestuvės.

! Kuo daugiau svečių – tuo daugiau vokelių? Prasta idėja, kadangi vestuvės retai atsiperka atneštomis dovanomis.

Šventė darbo dieną

Turbūt teko pastebėti, kad vis daugiau lietuvių vestuves švenčia antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį. Kodėl? Kadangi daugelis paslaugų darbo dieną kainuoja kur kas pigiau. Kadangi šiokiadieniai itin populiarėja – paslaugų kainos kyla ir čia, tačiau kol kas jos vis dar mažesnės nei kad savaitgalio dienomis.

! Nusprendus daryti vestuves darbo dieną, nustebsite kad didžioji dauguma Jūsų svečių pasistengs gauti laisvą dieną ir tikrai atvyks.

Palikite darbus profesionalams

Nuotakos, kurios nesamdo savo srities specialistų yra dviejų tipų. Tos, kurios nori kuo daugiau sutaupyti, todėl bando pačios susitvarkyti su visais planavimo vargais. Ir tos, kurios taip laukia savo vestuvių, jog nori, kad kiekviena detalė būtų suplanuota pagal jų poreikius. Tiek vienu, tiek kitu atveju sprendimas nėra geras, kadangi vestuvės yra kompleksinė šventė, kuri reikalauja daug dėmesio bei laiko.

Renginių vedėjas nėra tik tas asmuo, kuris pasako išmoktus žodžius vakaro metu. Jis tarsi psichologas bandantis įsikūnyti į kiekvieną šventės dalyvį ir sukuriantis jam tokią atmosferą, kokia jam labiausiai tinka. Juk dažnai pasitaiko, kad per vestuves ekspromtų kažkas nepavyksta. Tuomet vedėjas visą problemą paima į savo rankas ir ją kaip įmanoma nepastebimai pašalina. Šventė tęsiasi, visi laimingi!

Suplanuoti vestuves nebus sunku jeigu jausite malonumą tai darydami. Daugelis jaunųjų kelia sau labai aukštus reikalavimus ir vėliau liūdi, kad neišsitenka savo biudžete arba nepavyksta gauti tokių paslaugų bei daiktų, kurių norėjo. Juk kartais grožis slypi minimalizme bei paprastume.