Kodėl svarbus vedėjas vestuvių šventėje

kodėl svarbus vestuvių vedėjas?

Lietuviškos vestuvės yra unikalios. Jose netrūksta juoko, linksmybių, o taip pat ir gražių jausmingų kalbų, kartais net džiaugsmo ašarų. Visas šis vakaras yra laikomas gražiausia švente žmogaus gyvenime. Jei tai gražiausia šventė, jai turi vadovauti profesionalus vedėjas.

Juk pasilinksminti galima ir savarankiškai... Kam gi tas vedėjas?

Neapsigaukite dėl linksmybių, nes renginio vedėjas vestuvėse atlieka ypatingą užduotį – jis neleidžia linksmybėms baigtis per greitai ir nusibosti. Suprantama, yra žmonių, kurie galėtų šokti 5 valandas be perstojo. Yra žmonių, kurie pasakotų anekdotus iki pat ryto taip linksmindami aplinkinius, yra žmogus, kuris visus ragintų užkąsti ir numalšinti troškulį, yra žmogus, kuris priverstų visus aikčioti iš nuostabos. Tai atskiri žmonės, kurie ne visada atvyksta į Jūsų vestuves, todėl renginių vedėjas galime sakyti yra būtinas šiuolaikinėse vestuvėse.

Kodėl turėtumėte samdyti vedėją vestuvėms?

  1. Vedėjas pasako, informuoja kas kur kad vyksta. Pabandykite aplakstyti visus salės kampelius ir surinkti visus svečius į vieną reikiamą vietą. Tai gali būti sudėtinga užduotis. Vedėjas tai padaro gana greitai. Kartu su didžėjumi jie paskelbia, kad laikas grįžti ir dauguma dalyvių paklauso. Kodėl? Nes tuoj bus kažkas įdomaus...
  2. Vedėjas kuria atmosferą. Šventinę atmosferą gali sukurti ir jaunieji, bet ar sugebės jie išlaikyti tokią atmosferą visą dieną ir vakarą? Tuo rūpinasi vedėjas, kuris tam tikrais teatralizuotais veiksmais įtraukia visus dalyvius į šventinį šurmulį. Jei vedėjas pamato, kad atmosfera gali perkaisti pristabdo ir duoda svečiams atsikvėti.  Vestuvių vedėjui rūpi, jog salėje būtų liksma, gera energija ir žinoma meilė. Kitoms emocijoms imti viršaus nevalia...
  3. Vedėjas neleidžia pasigerti. Niekam ne paslaptis, kad vestuvės neapsieina be tauriųjų alkoholinių gėrimų. Nereikia nieko smerkti, nes net Šventajame Rašte rašoma, kaip Jėzus vestuvininkams vandenį vertė vynu, kad šie galėtų toliau linksmintis. Deja, ne visiems pavyksta gražiai švęsti išgėrus keletą taurių. Čia į pagalbą ateina renginio vedėjas, jei mato, kad dalis svečių „jau puošiasi“. Jis suorganizuoja keletą žaidimų, kurių metu reikia daugiau pajudėti ar padainuoti. Svarbu, kad svečiai neužsisėdėtų prie stalo, kur be užkandžių ir gėrimų daugiau veikti nėra ką.
  4. Vedėjas padeda reguliuoti muzikinį skonį. Vestuvių vedėjai paprastai dirba ranka rankon su vakaro didžėjumi, atlikėjais ar muzikantais. Jie sutaria, kokia muzika bus grojama, koks tempas palaikomas. Stengiamasi groti populiarią muziką, gerai žinomus hitus. Taip pat vedėjas šiek tiek „prilaiko“ svečius, kad vestuvių nepaversti sveikinimų - pageidavimų koncertu užsakant savo muziką ar net prijungiant telefoną su mp3 dainomis prie didžėjaus pulto. Jei kažkas nori specifinės dainos, visada gali pasitarti su vedėju...
  5. Vedėjas užtikrina, kad visas dėmesys būtų skirtas jauniesiems. Nė vienos vestuvės neapsieina be kai kurių svečių išsišokimų. Yra žmonių, kurie sugeba į save patraukti dėmesį bet kokiais būdais. Renginio vedėjas puikiai supranta, kad tai Jūsų vestuvės, o ne jaunosios kažkurios pusseserės vyro benefisas, todėl visas dėmesys turi būti koncentruojamas į jaunųjų poras, jų artimiausius žmones. Pats vedėjas taip pat nesurenka viso dėmesio savo persona. Juks svarbiausi šioje šventėje yra jaunieji – tai jų gyvenimo šventė.

Renginio vedėjas ir lietuviškų vestuvių personažas Piršlys Melagis – tikrai ne vienas ir tas pats. Piršlio pareigų jis tikrai neperima. Renginio vedėjo vedamos vestuvės yra šiuolaikiškos su mažu prieskoniu tradicijų (pagal jaunųjų pageidavimą gali būti): sutikimas su duona ir druska, jaunųjų šokis, šeimos židinys, puokštės ar keliaraiščio metimas. Tad jei planuojate vestuves, manome kad profesionalus renginio vedėjas padėtų jas padaryti tikrai įsimintinas.