Kiek turėtų kainuoti renginių vedėjas?

renginių vedėjai kaina

Prisipažinsime, užklupote netikėtai su tokiu tiesmuku klausimu... Hmmm... Ehhhh... Priklauso nuo daug ko. Yra atvejų, kai labai pigūs vedėjai vedė renginius labai gerai. Yra, deja, ir atvirkštinių atvejų, apie kuriuos niekas nenori net prisiminti. O nuo ko tiksliai priklauso renginio vedėjo paslaugų kaina, pabandysime pasiaiškinti šiame straipsnyje.

Pirmiausiai, reikia atskirti tam tikrus dalykus. Asmeninėms šventėms ir verslo šventėms įkainiai yra skirtingi. Taip pat skirtingi yra ir renginių vedėjai, įkainojantys savo laiką. Vienais atvejais imamas mokestis už visą vakarą nuo pradžios iki pabaigos, kitais – skaičiuojamos valandos. Pastarasis gana retas, tačiau verslo renginiuose gali būti, nes ten vedėjo reikia trumpiau.

Vidutinė renginio vedėjo kaina 500-1000 eurų.

Tai tik renginių vedėjo darbas. Didžėjus, muzikos aparatūros nuoma – atskiri kaštai. Rekvizitai ir smulkūs prizai už konkursus dažniausiai įeina į šią kainą. Arbatpinigius renka tik muzikantai. Renginių vedėjui mokama fiksuota suma.  J

Tokia kaina yra samdant profesionalų renginių vedėją, turintį bent 4-5 metų patirtį ir dirbusį bent 100 renginių. Paskaičiuoti nesunku, per metus – bent 20 įvairių renginių. Tikrai būna kur kas produktyvesnių reginių vedėjų, kurie turi ir po 80 renginių per metus.

Už tokią kainą gausite tikrai profesionalų vedimą ir renginio dirigavimą. Tiesa, renginio vedėjas greičiausiai nebus žinomas visuomenėje veidas. Žinomas vedėjas nuolatos pasirodo vakarėliuose, pristatymuose, TV laidose, filmavimuose ir kituose projektuose ne tam, kad jiems nėra daugiau ką veikti, taip palaikomas žinomumas visuomenėje.

Viešumoje žinomi asmenys, dirba renginių vedėjais įvairiuose renginiuose. Juos dažnai rekomenduoja ir siūlo renginių organizatoriai savo klientams. Jų paslaugų kaina gali būti 1000-2000 eurų. Šie žmonės labiau tinkami vesti verslo renginius, nes

  1. Vakarėlyje patys gali likti žvaigždėmis, jiems nereikia niekuo apsimesti;
  2. Verslas gali sau leisti mokėti daugiau vien dėl vardo;
  3. Renginio scenarijus dažniausiai yra paruošiamas organizatorių, vedėjui reikia tik jį išpildyti.

Dėl pastarojo punkto greičiausiai norisi pasiginčyti, tačiau patikėkite, renginį vesti minučių tikslumu yra kur kas sudėtingiau, nei ekspromtu vestuvėse. Vedėjas kartais negali net į tualetą nueiti, turi pasakyti tik tai, kas parašyta, nors asmeniškai su tokiu scenarijumi vedėjas gali ir nesutikti. Tai labai sunkus darbas, reikalaujantis profesionalumo ir aktoriaus sugebėjimų.

Jeigu renginio vedėjas užsiprašė 200-400 eurų už vakarą, reiškia jis dar neturi daug patirties, renginius veda gana neseniai, gal tik 1-3 metus. Tai nereiškia, kad renginių vedėjas yra neprofesionalus. Renginiai būna puikūs, tačiau nepatyrę renginių vedėjai stengiasi pasinaudoti jiems suteikta galimybe t.y. veda renginį už mažesnę kainą, taip įeidami į rinką. Rinkdamiesi vedėjus už nedidelę kainą būtinai su jais susitikite ir įvertinkite jų galimybes vesti renginį. Visi profesionalai pradėjo nuo to paties.

Radote dar pigiau? Įsitikinkite, kad tas žmogus yra iš tikrųjų renginių vedėjas ir jūsų nenori apgauti. Renginių vedimas – sunkus ir daug jėgų reikalaujantis darbas, po kurio reikalingas ir fizinis ir dvasinis poilsis, tad vargu, ar profesionalas galėtų savo paslaugas įvertinti tokia nedidele suma.