Renginių vedėjo profesija yra labai vieša – daugybė žmonių gali matyti jo darbą tiek renginio metu, tiek po renginio peržiūrėdami specialų šventės video filmą arba iš daugybės renginio dalyvių išmaniųjų telefonų surinktus video ir nuotraukas. Tai įpareigoja renginių vedėjus elgtis itin profesionaliai ne tik renginio metu, bet ir už jo ribų. Nepaisant akivaizdaus renginio vedėjo indėlio, kartais iškyla klausimų, kas yra tas šventės vedėjas?
Tai profesionalus šventės vedlys...
... kuris diriguoja visai šventės eigai ir dalyviams, veda juos per linksmybių sūkurį. Renginio vedėjas nurodo, kur miniai eiti, ką daryti, ko nedaryti ir kaip elgtis, kad visi būtų patenkinti. Šventės vedėjas nurodo ir kitiems šventę aptarnaujantiems asmenims, ką ir kada daryti, jei to reikia. Labiausia vertinama renginio vedėjo savybė – visus sutelkti ir nukreipti tinkama linkme.
Tai minios psichologas...
... kuris visada įvertina, kokie šventės dalyviai susirinko ir sugeba sukurti renginio atmosferą pagal žmonių įpročius ir pažiūras. Kartais ši savybė būna iš tiesų reikalinga, nes aklas renginio scenarijaus laikymasis gali baigtis katastrofa... Ar žmonės uždari, ar jie pavargę, ar jie nori tik paskęsti „alkoholio jūroje“ – visa tai renginio vedėjas pamato per pirmąsias minutes ir privalo reaguoti atitinkamai.
Tai organizatorių „įrankis“...
... kuris reikalui esant gali padėti pakeisti scenarijų ir padėti organizatoriams suktis iš nemalonių padėčių. Čia reiktų paminėti, kad renginių vedėjas nėra organizatorius. Jis yra samdomas tik renginiui vesti, o ne rūpintis maistu, pramogomis, rekvizitais, muzikantais ir jų aparatūra, svečių susodinimu ar kitais organizaciniais dalykais. Nepaisant to, reikalui esant, jis gali pakeisti scenarijų ir priimti tam tikrus sprendimus, kurie šventę gali padaryti šaunesne ir geresne. Juk dalyviai niekada nežinos, kaip iš tikrųjų viskas turėjo būti pagal scenarijų... Renginio vedėjas organizatoriams gali „duoti velnių“. Gauti „velnių“ gali ir pats, jei nukrypsta nuo detalaus ir sustyguoto scenarijaus plano. Profesionalai visada dirba komandoje, sugeba motyvuoti kolegas ir padeda išsisukti iš kartais kylančių nemalonių situacijų.
Tai linksmiausias ir teigiamiausias žmogus vakarėlyje...
... kurio nuotaika visada puiki, jam niekada neskauda galvos ir pilvo, jis visada pasiruošęs pramogas tęsti po nedidelės pertraukėlės. Kai renginio dalyviai nemato, jis gali tapti žmogumi, kuris ir serga, ir neturi nuotaikos, tačiau jo darbas yra teigiamomis emocijomis užkrėsti kitus ir neatskleisti savo asmeninių trūkumų. Kartais ši savybė yra labai reikalinga, kai susirenka pikti, paniurę ir rūstūs šventės dalyviai, kuriuos išjudinti reikia didelių pastangų.
Tai antra vakaro žvaigždė...
... kuri niekada neužgožia pirmųjų žvaigždžių. Jei užgožia, reiškia prie grafos „profesionalumas“ galima dėti riebų minusą. Vedėjas turi išlikti tuo, su kuriuo nori visi fotografuotis, tačiau visada priminti publikai, kas šio vakaro tikrosios žvaigždės. Tai aktualu asmeniniams renginiams – gimtadieniams, krikštynoms, vestuvėms, išleistuvėms ir t.t. Viešuosiuose renginiuose pirmu smuiku turi griežti atlikėjai, o tik antruoju – vedėjas.
Jei renginio vedėjas šių punktų neatitinka, reiškia jam yra dar kur tobulėti. Teks pripažinti, kad apsirikote jį samdydami, nors savo darbą jis ir atlieka.
Ir pabaigai reiktų dar kartą pabrėžti, kas šventės vedėjas NĖRA. Jis NĖRA organizatorius, NĖRA padavėjas, NĖRA atlikėjas ar didžėjus, kuriam galima užsakyti muziką, jis NEPRIKLAUSO kažkuriam vienam ar keliems šventės dalyviams. Tai nepriklausoma asmenybė, nusamdyta vadovauti šventei ir padaryti ją įsimintina ir sklandžia.