Kaip surengti smagų kalėdinį darbo vakarėlį?

kaledinis darbo vakarelis

Kalėdiniai vakarėliai - tai ne tik laikas, kai galima smagiai praleisti vakarą, tačiau taip pat ir padėti darbuotojams kur kas geriau kitus pažinti, galbūt net suburti komandą.

Natūralu, kad surengti Kalėdinį vakarėlį darbe yra kur kas sudėtingiau nei kad namuose, draugų kompanijoje. Paprasčiausiai menkai vienas kitą pažįstantys asmenys nepadės sukurti jaukumo bei šventinės dvasios. Svarbiausia pasirinkti gerą vedėją, apgalvoti, kokia veikla būtų įdomi ir paskatinti darbuotojus geriau pažinti vieni kitus.

Kada rengti Kalėdinius vakarėlius?

Kiekviena įmonė savarankiškai nusprendžia, kada turi būti surengiamas Kalėdinis vakarėlis. Tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse tapo gana įprasta kalėdinius vakarėlius rengti gana anksti, dažnai net gruodžio pradžioje arba net lapkričio pabaigoje. Sakysite, kad ankstoka ir tikrai niekas dar nejunta Kalėdinės dvasios? Paprasčiausiai gruodžio mėnesį daugelis ir taip turi daug rūpesčių, o Kalėdinės šventės dažnai tęsiasi nuo gruodžio vidurio iki sausio pirmųjų dienų. Taigi, pasirinkdami organizuoti vakarėlį gruodžio pirmosiomis dienomis padarysite paslaugą ne tik sau, tačiau ir darbuotojams.

Žaidimai, kurie kuria bendrumą

Kaip jau minėjome, Kalėdiniai vakarėliai yra puiki proga suburti komandą. Siūlome rengti žaidimus, kurie skatina bendravimą, dalinimąsi mintimis ir bendruomeniškumą. Pradžioje gali būti kiek nejauku, kadangi gali nepavykti greitai suburti komandų. Visgi, vakaro eigoje žaidimai darysis vis laisvesni ir tai gali padėti užsimegzti naujoms draugystėms.

Maistas

Kalėdinio vakarėlio metu maistas gali būti patiekiamas kur kas įdomiau. Pavyzdžiui, puikiai tiks fondiu. Vaisiai ir šokoladiniai skanėstai - puikus būdas kiek užimti darbuotojus, suteikti jiems galimybę pabendrauti.

Renginio vedėjas

Kadangi Kalėdiniai darbo vakarėliai labai dažnai suvienija nemažai vienas kito nepažįstančių žmonių - renginio vedėjas gali pasėti panaikinti įtampą, kuri kuriasi vienas kito nepažįstančių žmonių grupėje. Kalėdinių vakarėlių metu renginio vedėjai dažniausiai vilki Kalėdų senio kostiumą, taigi tai suteikia papildomo prieskonio, galbūt net įdomumo.

Renginio vedėjas yra būtinas, kadangi jis padės išjudinti visus vakarėlio dalyvius ir prisitaikys prie skirtingų asmenų poreikių.

Nuotraukų peržiūra

Jeigu turite savo darbuotojų nuotraukų - tai puikus laikas kai galimas jas parodyti per projektorių. Žinoma, norint, kad nuotraukų nepritrūktų ir jos aktyviai nesikartotų - nuotraukų reikės nemažai. Taigi, reikia ištisus metus fotografuoti darbuotojus, kad paskui šventės metu turėtumėte ką parodyti. Kuo daugiau natūralių, neprigautų nuotraukų - tuo smagesnes akimirkas pavyks užfiksuoti.

Kalėdinė atmosfera

Šventė bus kur kas smagesnė - jeigu aplinka atitiks šventės vakarėlio priežastį. Nepamirškite, kad reikia ne tik papuošti eglutę, tačiau kiekvieną darbuotoją nustebinti ir smagiomis dovanėlėmis, kurios ne tik pradžiugins, tačiau ir atspindės Kalėdinę dvasią. Tiesa, šiais laikais įmonės dažnai taupo ir svarsto, kad arba gali įteikti dovanėles, arba rengti Kalėdinį vakarėlį. Dažniausiai lyginant šias dvi alternatyvas kur kas geriau rengti vakarėlį. Daugiau naudos. Juolab, dažnai dovanėlės būna  smulkmenos, kurios nėra itin reikalingos. Vakarėlis turės daugiau naudos.

Smagaus Kalėdinio vakarėlio rengimas nebus sudėtingas, jeigu kuo anksčiau pradėsite jam ruoštis. Jeigu neturite laiko - kreipkitės į organizatorius. Dažnai organizavimo paslaugas teikia ir renginių vedėjai, tad tai padeda sutaupyti ne tik laiko, tačiau ir pinigų.