Kaip išsirinkti tinkamiausią renginio vedėją jūsų šventei

Kaip išsirinkti renginio vedėją?

Šventės sėkmė nuo vedėjo priklauso 80-90 procentų. Nejuokaujame. Patikrinome praktiškai. Nerizikuokite sujaukti savo asmeninę ar verslo šventę bandydami vesti patys. 

Kita dilema – kaip išsirinkti geriausią vedėją? Juk visi vedėjai  prisistato panašiai – patyręs, profesionalus, gražus, linksmas, moka gražiai pakalbėti... Duosime 5 svarbiausius patarimus, kurie padės jums išsirinkti geriausią ir tinkamiausią vedėją. 

1 patarimas. Energija.

Dažnai žmonės renkasi renginių vedėjus atmetimo būdu, ieškodami trūkumų, kurie yra net ne trūkumai. Viskas keičiasi, jei renginio vedėjas yra super energingas. Jo energija uždegs bet kokius vakaro svečius ir visas renginys bus tiesiog nuostabus. Stenkitės įžvelgti, ar pasirinktas renginių vedėjas turi pakankamai gerą energetinį užtaisą.

2 patarimas. Humoras.

Stebėkite vedėjo humoro lygį. Ar jis buitinis? O gal vulgarus? Angliškas humoras? Labai daug veido grimasų?.. Renginių vedėjai visi pasižymi humoro jausmu, tačiau kokio tipo jums reikia? Juk būtent juokeliai ir juokas padaro šventę linksmą ir suteikia daug teigiamų jėgų vakaro dalyviams.

3 patarimas. Galimybės sukurti ir dirbti pagal savo ir kitų ruoštą scenarijų.

Aišku, kalba eina apie profesionalius scenarijus, o ne uošvienės parašytą renginio planą. Geras renginio vedėjas gali sukurti scenarijų jūsų šventei pagal šventės tipą, užsakovo norus, vietą, publiką, kitus pageidavimus. Taip pat geras renginių vedėjas sugeba dirbti su kitais renginių organizatoriais ar scenaristais. Tai aktualu daugiau verslo ir viešiesiems renginiams. Asmeninėse šventėse viskas priklauso nuo pačio renginio vedėjo išmonės ir sugebėjimų valdyti publiką.

4 patarimas. Reikalaukite nestandartinių pramogų.

Šalin nepadorias mintis! Turime omenyje, kad renginio metu vedėjas turėtų vesti tam tikrus žaidimus, kurie būtų originalūs, o ne tuos standartinius užstalės susipažinimo ar pažadų žaidimus, balionų sprogdinimus... Visa tai yra be ugnelės, nuobodu ir jau atgyvenę. Renginių vedėjas turėtų vesti pramogas tiek „pagyvenusiam jaunimui“, tiek jaunimui. O tam reikia nestandartinių pramogų arba bent jau naujoviško požiūrio.

5 patarimas. Paieškokite atsiliepimų.

Aišku, vertinkite juos kritiškai. Pabandykite paieškoti internete pagal vardą pavardę. Pasižiūrėkite ir vaizdų paiešką. Kartais galite rasti įvairios informacijos apie renginio vedėją. 9 iš 10 yra nepriekaištingos reputacijos. 

Svarbi ir publika, kuri gali būti nusiteikusi neigiamai vedėjo atžvilgiu, ar jį ignoruoti, tai gali sugadinti šventę, net jei vedėjas savo darbą atliko profesionaliai ir nuoširdžiai.

Tarp mūsų patarimų nieko neužsimenama apie kainą. Esame įsitikinę, kad pigūs renginių vedėjai gali vesti renginį, kaip už milijoną, o brangūs – atvirkščiai... Taigi, kaina – tikrai ne pagrindinis pasirinkimo kriterijus.

Kaip ir vardo žinomumas. Suprantame, kad kai kurie renginių vedėjai yra šou verslo atstovai ir jų veidai geriau pažįstami visiems. Žinomumas dar nėra pavykusio renginio garantas. 

Pabaigai – apie per didelius lūkesčius. Renginio vedėjas nėra muzikantas, DJ ir net ne renginio organizatorius (jei neprisistato kitaip). Jis veda renginį, todėl vienas visko nepadarys. Jam reikės kitų profesionalų komandos. Dėl to lūkesčiai turėtų būti padalinami proporcingai. Jei renginyje turės būti gyva muzika, kalbėkite su grupėmis ar muzikantais. DJ rekomenduoti gali ir pats renginio vedėjas (profesionalūs vedėjai komandoje turi savo Dj, bei garso ir apšvietimo įrangą). Patalpos, maitinimas, svečių apgyvendinimas – ne vedėjo rūpestis, bet jis gali padėti tai koordinuoti vakaro eigoje.

Sėkmės susirandant patį geriausią jūsų renginio vedėją!