Daugeliui žiemos sezonas– švenčių metas. O juk jų tiek daug! Ir Kalėdos, ir Naujieji metai... O juk tos pačios Kalėdos dažnai švenčiamos net kelis kartus: namuose, pas tėvelius, pas draugus... O dar vis labiau plinta mada Kalėdinius vakarėlius rengti įmonės darbuotojams taip parodant, kokie jie yra svarbūs, tam tikra prasme gal net ir padėkoti.
Jeigu jums atrodo, kad Kalėdinių švenčių metu esate apsikrovęs darbais ir dažnai neturite tiek laiko kiek reikia - pagalvokite apie renginių vedėjus, kuriems šventinis laikotarpis yra tikras darbų maratonas. Kaip teigia renginių vedėjas Daivaras Ivanauskas: “Kalėdinius vakarėlius švenčia vis daugiau įmonių Lietuvoje”.
Kalėdinių švenčių paklausa
Pasak renginių vedėjų, tam tikros šventės, kurios minimos ištisus metus, kaip kad vestuvės arba gimtadieniai - pabosta. Natūralu, jog daugelis, net ir patys renginių vedėjai, pasiilgsta Kalėdinių švenčių. Įmonėse plinta mada ne tik rengti Kalėdinius vakarėlius, tačiau juos sieti su šia švente, kurti tokią atributiką, kuri geriausiai perteiktų šventės dvasią: “Labai dažnai užsakovai prašo, kad vedėjo apranga atitiktų šventės tematiką. Taip pat prašo ir trumpo Kalėdų senelio pasirodymo”. Išaugusi Kalėdinių senelių paklausa tuo pačiu koreguoja ir rinkoje esančias kainas, kurios, pasak įmonių vadovų, nėra labai didelės. Galiausiai, dažnas tikina, kad Kalėdos yra tik kartą metuose, tad natūralu, kad norisi jas investuoti atitinkamai.
Investicijos ir taupymas
Pastebėta ne tik auganti įmonių paklausa rengti Kalėdinius vakarėlius, tačiau taip pat ir galimybės vakarėliams skirti didesnę sumą. Pasak renginių vedėjų, įmonės stengiasi organizuoti kuo išskirtinius vakarėlius, tam tikra prasme net konkuruoja. Kadangi šiais laikais įprasta apie save šventes garsiai pranešti facebook ir kitose socialinėse paskyrose - tai tampa mada. Daugelis vadovų stengiasi demonstruoti savo įmones, tad socialiniai tinklai, per kuriuos perduodama žinutė apie kolektyvo bendruomeniškumą, yra reikšmingas simbolis.
Kinta vakarėlių pobūdis
Lietuviškos šventės daugeliui vis dar neatsiejamos nuo alkoholio bei nešvankių žaidimų, tačiau pasak renginių vedėjo Daivaro - įmonėse vakarėliai dažniausiai solidesni, juolab, patirtis rodo, kad kinta šventimo pobūdis: “Šventimo įpročiai keičiasi. Lietuviai vis labiau nori blaivesnių švenčių su nematyta ir įdomia programa. Lietuviai moka švęsti ir gražiai ir tvarkingai, svarbu pasirinkti gerą šventės vedėją, kuris tinkamai užims svečius ir sukurs šventinę nuotaiką”. Natūralu, kad tuo pačiu išaugo ir pačių renginių vedėjų poreikis, kurie ne tik palaiko atmosferą, tačiau taip pat ir padeda prižiūrėti žmonių kompaniją, padėti visiems įsijausti į vakarėlio temą.
Daugelis sutinka, kad Kalėdiniai vakarėliai yra ne tik paprasčiausia šventė. Tiek įmonių direktoriai, tiek darbuotojai tikina, kad po tokių smagių vakarų atsiranda daug naujų draugysčių, komanda tampa kur kas vieningesnė bei draugiškesnė.